Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Warszawa

Zmagasz się z uzależnieniem i szukasz placówki, która wesprze Cię w pokonaniu nałogu? Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Biofam zaprasza do skorzystania z bogatej oferty, obejmującej leczenie uzależnień, detoks alkoholowy i narkotykowy, a także liczne rodzaje terapii.
Terapia podstawowa
Ten konkretny rodzaj sesji terapeutycznych nastawiony jest na fundamentalne zrozumienie przez osobę uzależnioną problemu, z jakim się zmaga. Podczas spotkań indywidualnych nasz zespół stara się wesprzeć pacjentów w ich prywatnych rozterkach, natomiast w trakcie rozmów grupowych, są oni przygotowywani do powrotu do życia w społeczeństwie.
Terapia pogłębiona
Pogłębiona terapia uzależnień to rozszerzony rodzaj kuracji ukierunkowany na osoby, którym chociaż udało się wyjść z nałogu, to wciąż są zmotywowane, żeby kontynuować proces terapeutyczny. Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje program, który opiera się na analizie schematów swojego postępowania i wspólnym poszukiwaniu rozwiązań.
Terapia motywująca
Ośrodek Leczenia Uzależnień posiada w swojej ofercie terapię motywującą. Na ten rodzaj kuracji zapisać się mogą wszystkie osoby, które wahają się nad podjęciem terapii alkoholowej lub jakiegokolwiek innego leczenia. Bazując na nazwie terapii, jej głównym celem jest wydobycie z uczestnika motywacji do rozwiązania swoich problemów w zdrowy, holistyczny sposób.
Terapia nawrotowa
Zdarzają się sytuacje, w których uzależnionym nie udaje się utrzymać abstynencji po ukończeniu podstawowej kuracji. Może być to spowodowane wieloma czynnikami zewnętrznymi, dlatego warto pamiętać, że powrót do leczenia nie jest czymś wstydliwym. Wręcz przeciwnie - świadczy o sile i chęci walki o siebie. Nie jest to tradycyjna terapia uzależnień, gdyż typowo skupia się na nawrocie.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Warszawa - co nas wyróżnia?

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Biofam to placówka, w której zatrudnieni są profesjonaliści, od lat wspierający osoby uzależnione w pokonaniu nałogu. Szeregi naszego zespołu zasilają psychoterapeuci, psychologowie, trenerzy oraz doświadczeni medycy. Prowadzona przez nich terapia uzależnień Warszawa łączy regenerację osłabionego ciała z pomocą psychologiczną, której celem jest bardziej skupienie się na wnętrzu i emocjach pacjenta. Zapewniamy różnorodne formy spotkań - od indywidualnych konsultacji, po angażujące warsztaty grupowe. Programy kuracji dopasowujemy do każdego podopiecznego osobno, gdyż rozumiemy, że każdy przychodzi do nas z inną historią i do wyleczenia potrzebuje różnych bodźców. Staramy się leczyć wielowymiarowo, co przynosi znakomite efekty w postaci zadowolonych pacjentów, którzy żyją w trzeźwości po opuszczeniu ośrodka. Ich pozytywne opinie są dla nas szczególnie motywujące, gdyż dzięki ich wynikom wiemy, że nasza ciężka praca przynosi rezultaty. Wiele osób przyznaje, że prowadzona w placówce terapia uzależnień Warszawa, uratowała im życie. Takie oceny dają podstawy do ciągłego rozwoju i dopracowywania programów terapeutycznych. Jeśli jesteś gotowy do podjęcia się takiego leczenia, Ośrodek Leczenia Uzależnień to idealne miejsce dla Ciebie.

Terapia uzależnień - na czym polega?

Leczenie uzależnień Warszawa opiera się na wyposażeniu osoby uzależnionej w szeroki zakres wiedzy dotyczący choroby oraz jej przyczyn. Odbywa się to między innymi poprzez spotkania psychoterapeutyczne, skupiające się na wzmacnianiu motywacji pacjenta oraz przedstawianiu mu narzędzi, które pomogą zniwelować negatywne skutki nałogu pod kątem psychicznym. Ważnym elementem programu leczenia są również sesje grupowe. Wsparcie otoczenia, szczególnie takiego z podobnymi rozterkami, pełni funkcję pewnego rodzaju “lustra”. Dzięki temu pacjent, za pośrednictwem innych, może zrozumieć swoje błędy, a także rozpocząć pracę nad powrotem do normalnego funkcjonowania. Terapia uzależnień to świetna okazja do samorozwoju i pracy nad sobą. Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień wychodzi z propozycją różnych rodzajów kuracji. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, która okaże się dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Terapia uzależnień a jej skuteczność

Leczenie uzależnień Warszawa ma swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy krytykują ją, ponieważ wątpią w jej skuteczność. Rzeczywistość jest jednak taka, że zazwyczaj są to osoby, które nie są jeszcze gotowe na rozwiązanie swoich problemów. Często obawiają się zamknięcia w ośrodku, odcięcia od świata na kilka tygodni i przede wszystkim tego, czy poradzą sobie bez alkoholu lub innych substancji, od których są uzależnieni. Warto pamiętać, że terapia uzależnień to nie tylko przebywanie poza swoim obecnym środowiskiem z grupą obcych ludzi. Ma ona wiele różnych oddziaływań - odbudowuje pewność siebie, uczy samokontroli oraz radzenia sobie ze swoimi emocjami. Najlepszym potwierdzeniem jej skuteczności są pacjenci, którzy dzięki spotkaniom z wykwalifikowaną kadrą, faktycznie pokonali nałóg. Ich opinie są kluczowe w organizowaniu życia naszego ośrodka. Bez względu na to, czy jest to terapia alkoholowa czy narkotykowa, staramy się brać pod uwagę zdanie uczestników leczenia. Wspólna współpraca między pacjentami a kadrą zawsze przynosi najlepsze i najszybsze rezultaty. Ośrodek Leczenia Uzależnień umożliwi Ci nawiązania takiej relacji z najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie.

Komu pomagamy? Wszystkim!

Leczenie alkoholizmu Warszawa

Choroba alkoholowa potrafi skutecznie zniszczyć wszystkie piękne aspekty życia. Z tego względu staramy się wspólnie z naszymi pacjentami zwalczać uzależnienie od alkoholu. Pracujemy z pasją i doceniamy możliwość współpracy z różnymi osobami. Każdy przypadek pozwala nam się wykazać. Z nami możesz raz na zawsze pozbyć się uciążliwego nałogu oraz wszystkich konsekwencji, które się z nim wiążą. Pozwól sobie na regenerację podczas kilkutygodniowego turnusu na terapii uzależnień.

Odtrucie narkotykowe Warszawa

Narkomania to wielowymiarowy problem, który należy jak najszybciej leczyć. Jedynym sposobem na wyjście z uzależnienia jest skorzystanie w oferty naszego ośrodka. Terapia uzależnień radzi sobie z najtrudniejszymi przypadkami. Nauczymy Cię lepszego trybu życia, który nie będzie wymagał od Ciebie zażywania niebezpiecznych substancji. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie podczas całego procesu leczenia. Cieszymy się, że mamy możliwość pokazania Ci lepszej drogi.

Terapia dla osób współuzależnionych

Uzależnienie ma silny wpływ na wszystkich członków rodziny. Coraz powszechniejsze staje się współuzależnienie, które równie mocno pogarsza funkcjonowanie psychiczne bliskich, osób uzależnionych. W naszym ośrodku zadbamy również o poważną kwestię, z jaką wiąże się właśnie współuzależnienie. Terapia może nakierować wszystkie osoby potrzebujące, na dobrą drogę, a co ważniejsze, pozwoli skupić się na własnym życiu i swoich indywidualnych problemach, które stworzyły pewnego rodzaju zaburzenie.
Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem lub narkotykami i chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem, nie zwlekaj i zgłoś się do naszej placówki – pomożemy Tobie!

Terapia alkoholowa Warszawa - kiedy najlepiej się na nią zgłosić?

Osoby uzależnione od spożywania alkoholu zazwyczaj nie od razu przyznają się do tego faktu, nie tylko przed najbliższymi osobami, ale również przed sobą samymi. W związku z tym, z dnia na dzień żyją w coraz większym zakłamaniu. Pierwsze sygnały alkoholizmu są ignorowane, dlatego otoczenie takiej osoby często nie zdaje sobie sprawy, że coś odstaje od normy. W którym momencie należy zwrócić uwagę na swoje działania? Terapia uzależnień, a w szczególności terapia alkoholowa Warszawa to rozwiązanie dla Ciebie, jeśli:

  • Doznajesz silnego pragnienia picia alkoholu w dużych częstotliwościach.
  • Nie udaje Ci się utrzymać abstynencji.
  • Stopniowo zwiększasz dawki spożywanego trunku.
  • Oddalasz się od bliskich Ci osób.
  • Odczuwasz głód alkoholowy, kiedy nie pijesz.
  • Lub po prostu obawiasz się, że możesz być osobą uzależnioną.

Jeśli wydaje Ci się, że powyższe punkty odnoszą się do Twojego przypadku, Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień posiada ofertę takiej terapii. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Jak bardzo efektywna jest terapia uzależnień w naszym Ośrodku?

Odwyk alkoholowy Warszawa

94%
W chwili opuszczenia placówki, pełną abstynencję utrzymuje ok. 94% pacjentów.

Odwyk narkotykowy

91%
Tutaj odsetek pacjentów, którzy po opuszczeniu ośrodka deklarują zmianę dotychczasowych nawyków to 91%.

Terapia współuzależnienia

96%
Odsetek osób, które wprowadziły zmiany w swoim życiu po wyjściu z placówki wynosi 96%.

Terapia uzależnień - dlaczego warto się na nią zgłosić?

W tych czasach wiele osób boryka się z jakimś uzależnieniem. Jest to choroba złożona, której implikacje mogą przyczynić się wielu nieszczęść w życiu osoby dotkniętej nałogiem. Terapia uzależnień często okazuje się jedynym wyjściem z sytuacji. Kompleksowa pomoc, którą oferuje Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Biofam może pomóc Ci zatrzymać ciąg nieprzyjemnych konsekwencji. Dlaczego warto?

  • Nieleczona choroba odbiera chęci do życia oraz zdolność podejmowania świadomych decyzji.
  • Ochronisz swoje życie rodzinne i zawodowe przed załamaniem.
  • Nauczysz się samokontroli.
  • Odbudujesz pewność siebie i zrozumiesz mechanizmy, które rządziły twoją dotychczasową codziennością.