O nas

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Biofam - kim jesteśmy?

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień to zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają doświadczenie w pracy z różnorodnymi stylami leczenia uzależnień. Współpracujących z nami psychoterapeutów, psychologów i trenerów odznacza pogłębiona wiedza merytoryczna, poparta wieloma szkoleniami, konferencjami oraz projektami naukowymi. Są to specjaliści, którzy nieustannie rozwijają swoje kompetencje, aby korzystać z najnowszej wiedzy medycznej i psychoterapeutycznej. Jednak najcenniejsze kwalifikacje do uprawiania swojego zawodu zdobywają przez doświadczenie, czyli pracę z pacjentami.

W naszej kadrze znalazły się tylko te osoby, które oprócz odpowiedniego wykształcenia i znajomości swojego fachu, odznaczają się równie istotnymi umiejętnościami miękkimi. To właśnie te niekoniecznie oczywiste zdolności wpływają na nawiązywanie rzetelnych relacji terapeutycznych, budują zaufanie i dają poczucie bezpieczeństwa.

Wartości, które są dla nas szczególnie ważne to empatia oraz życzliwość. Los drugiego człowieka jest na dla najważniejszy, dlatego przede wszystkim podchodzimy do naszej pracy jako ludzie, a dopiero później jako specjaliści.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego pacjenta. Wieloletnia praktyka pozwoliła nam dogłębnie poznać oraz zrozumieć trudności, z jakimi mierzą się osoby w szponach nałogu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że za każdym pacjentem kryje się zupełnie inna historia. W związku z tym zawsze dokładamy wszelkich starań, żeby zrozumieć emocje wszystkich naszych podopiecznych i dopasować do danego problemu odpowiedni program terapeutyczny. Osobom, które nam zaufały, poświęcamy tyle czasu, ile potrzebują i motywujemy do zmiany.

Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem lub narkotykami i chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem, nie zwlekaj i zgłoś się do naszej placówki – pomożemy Tobie!

Bezpieczeństwo i anonimowość

Jako doświadczeni psychoteraupeci od uzależnień, zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny dla naszych pacjentów jest aspekt bezpieczeństwa - zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Nikogo nie oceniamy i każdego traktujemy z należytym szacunkiem. W końcu wszyscy dążymy do tego samego celu - znalezienia źródła nałogu oraz sposobów na jego pokonanie. Naszą pracą nie jest wytykanie błędów, tylko przekazanie wsparcia w walce o swoją przyszłość.

Nasza placówka jest zorganizowana w taki sposób, aby można było się w niej poczuć, jak u siebie w domu. Dbamy o to, żeby nikt nie miał żadnych zastrzeżeń związanych z wygodą, dlatego stale staramy się rozbudowywać wyposażenie naszego ośrodka. W tym celu każdego dnia kreujemy domową, przyjazną atmosferę, która sprzyja poczuciu bezpieczeństwa.

Podstawową zasadą leczenia w prywatnej placówce jest anonimowość. Gwarantujemy, że dane osobowe naszych pacjentów są chronione i nigdy nie zostaną ujawnione. Ponadto, nasi pacjenci nie figurują w żadnych rejestrach osób uzależnionych. Oczywiście wszyscy pracownicy ośrodka są zobowiązani do zachowania tajemnicy lekarskiej, dlatego nie wynosimy żadnych prywatnych informacji o pacjentach “na zewnątrz”. Dyskrecja to jedna z naczelnych zasad naszej pracy.

Nasza misja

Stanowczo bronimy stanowiska, że nigdy nie jest za późno na walkę o lepsze jutro. Każdy moment jest odpowiedni na odzyskanie kontroli nad swoim życiem i zatroszczenie się o wnętrze. Głęboko wierzymy, że każdy człowiek ma w sobie coś, co może umożliwić mu zmianę toksycznego stylu życia, jednak często po prostu nie jest tego faktu świadomy. W związku z tym naszą misją jest pokładanie ogromnej wiary w osoby uzależnione, aby były w stanie wyzwolić w sobie niezbędną do procesu zdrowienia motywację.

Każdego dnia naszej pracy staramy się podążać za tym głosem poprzez patrzenie na naszych podopiecznych wieloaspektowo. Uzależnienie nie jest niczyją winą. Najczęściej wynika z traumatycznych doświadczeń, które od wczesnych lat życia wpływają na pewność siebie, reakcje na różne sytuacje czy zaspokajanie potrzeb. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej wyeliminować ze swojej codzienności niszczące schematy postępowania. Chcemy, aby nasi pacjenci również uwierzyli, że są one do pokonania i samodzielnie zaczęli budować fundamenty nowej rzeczywistości.

Terapia uzależnień - dlaczego warto?

Zwrócenie się o pomoc do naszych specjalistów nie jest powodem do wstydu. Wręcz przeciwnie - może przynieść szereg korzyści, które znacząco zaprocentują w walce z nałogiem. Jeśli zmagasz się z uzależnieniem, oto kilka argumentów, które przekonają Cię do wyboru naszego ośrodka:

  • Otoczysz się ludźmi, którzy mają ten sam problem i wspólnie będziecie dążyć do jednego celu - wygrania z nałogiem.
  • Odzyskasz pewność siebie.
  • W prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień uzyskasz dostęp do nieograniczonej pomocy specjalistów, którzy będą do Twojej dyspozycji przez całą dobę.
  • Czas oczekiwania na przyjęcie jest zdecydowanie krótszy niż w placówce publicznej.
  • Nowoczesne metody terapeutyczne będą dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.